تبلیغات
مطالب اینترنتی - یونیت منبع تغذیه ساده و ارزان مخصوص دوربین های دیجیتال بسازید
 
مطالب اینترنتی
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : نویسنده
مطالب اخیر
نویسندگانمفیدستان:

ساخت یونیت منبع تغذیه به صورت کامل کار دشواری نیست اما گاهی بهتر است از قطعات آماده برای ساخت منبع تغذیه استفاده کرد. به این ترتیب هم هزینه‌های ساخت کمتر می‌شود و هم نتیجه کارآمدتر و ایمن تر خواهد بود. این ساختنی یکی از این موارد است که با ماژول منبع تغذیه آماده، یک یونیت منبع تغذیه مخصوص دوربین‌های دیجیتال ساخته ایم. با این منبع تغذیه می‌توانید باتری دوربین‌های دیجیتال را شارژ کنید و برای مدت طولانی فیلم برداری و عکس برداری کنید. با ساختنی همراه شوید.

یونیت منبع تغذیه مخصوص دوربین بسازید
یونیت منبع تغذیه مخصوص دوربین بسازید

این یونیت منبع تغذیه برای دوربین دیجیتال کانن مدل EOS 40D طراحی شده اما برای هر نوع دوربین دیجیتال دیگر هم کارایی دارد. ماژولی که برای ساخت منبع تغذیه انتخاب کردیم، بسیار کوچک است و داخل قاب باتری لیتیومی‌جا می‌شود.

این منبع تغذیه با یک ترانسفورماتور دیواری کار می‌کند؛ درست مثل هر نوع منبع تغذیه DC، باتری ماشین یا هر نوع منبع تغذیه دیواری دیگر. به همین خاطر برای ضبط تایم لپس، فیلم‌های بلند و عکسبرداری‌های متوالی بسیار مناسب است.

گام اول: وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز
وسایل مورد نیاز
 • ماژول منبع تغذیه استپ داون LM2596S
 • پک باتری لیتیوم یونی ۱۸۴۹۰
 • آداپتور یا شارژر دیواری
 • سوکت ماده به همراه کابل
 • دستگاه لحیم کاری

گام دوم: پک باتری را باز کنید

برای ساخت منبع تغذیه از باتری‌های خود دوربین استفاده نمی‌کنی چون باتری دوربین‌های دیجیتال معمولاً توکار هستند. یک پک باتری لیتیوم یونی ۱۸۴۹۰ دوتایی تهیه کنید و قاب دور آنها را کاملاً باز کنید (بدون آسیب زدن به کانکتورها). قاب پلاستیکی با چسب بسیار قوی دور باتری‌ها چسبانده شده و برای باز کردن، باید آن را با کاتر ببرید.

گام سوم: بدنه را آماده کنید

باتری‌ها را کاملاً از داخل بدنه بیرون بیاورید و لحیم کانتکت‌های باتری را باز کنید. سپس لبه‌های دو نیمه قاب را طوری تمیز کنید که کاملاً بهم وصل بشوند (در انتهای کار این دو نیمه را بهم می‌چسبانیم). مدار محافظتی را هم نگه دارید.

گام چهارم: سوراخ‌ها را دریل کنید

سوراخ روی بدنه باتری را دریل کنید
سوراخ روی بدنه باتری را دریل کنید

حالا باید اندازه روزنه محل شارژ باتری روی دوربین را پیدا کنید. این روزنه با یک درپوش لاستیکی پوشانده می‌شود که با خم کردنش می‌توانید سیم را رد کنید.

یک سوراخ در قسمت بالای بدنه پک باتری دریل کنید و آن را سوهان بکشید تا کاملاً شبیه کابل بشود. سپس کمی‌هیت شرینک به کابل اضافه کنید تا کابل سفت بشود و بهتر از سوراخ رد بشود.

گام پنجم: مدار را بچسبانید

مطمئن شوید مدار داخل قاب باتری جا می‌شود. اگر لازم بود گوشه‌ها را سوهان بکشید تا کابل راحت تر رد بشود. دو کانتکت بدون استفاده را عایق کنید و یک تکه چسب برق هم رویشان بزنید تا با برد تماس نداشته باشند. سپس برد را با نوار چسب دو طرفه داخل قاب بچسبانید و یک لایه چسب دیگر هم مطابق تصاویر اضافه کنید.

گام ششم: مدار را لحیم کنید

بعد از چسباندن برد مدار داخل قاب، می‌توانید یک منبع تغذیه (۱۲ تا ۲۴ ولتی) را دو سر کابل‌ها وصل کنید. با مولتی متر ولتاژ خروجی را اندازه بگیرید و پتانسیومتر را بچرخانید تا به مقدار ولتاژ دقیق ۷٫۴ ولت برسید.

گام هفتم: برچسب را بچسبانید

برچسب باتری را بچسبانید
برچسب باتری را بچسبانید

برای اینکه استفاده از یونیت منبع تغذیه راحت تر بشود، یک برچسب برای پشت باتری طراحی کنید که حاوی اطلاعات زیر باشد:

 • محدوده ولتاژ ورودی
 • ولتاژ خروجی
 • نمای قطبیت باتری

گام هشتم: سوکت را اضافه کنید

برای اتصال منبع تغذیه به دوربین به یک سوکت ماده نیاز دارید. بهتر است سوکتی بخرید که یک کابل به آن وصل باشد. البته ما از نوع دیگری استفاده کردیم و مجبور بودیم به آن سیم لحیم کنیم. بعد از آماده کردن سوکت و کابل، دورشان را با هیت شرینک بپوشانید تا ظاهر مرتب تری پیدا کند.

یونیت منبع تغذیه دوربین دیجیتال آماده است

یونیت منبع تغذیه آماده است
یونیت منبع تغذیه آماده است

قبل از اینکه از یونیت منبع تغذیه استفاده کنید، بهتر است آن را کاملاً تست کنید. مطمئن شوید یونیت منبع تغذیه می‌تواند دوربین را تا هر وقت که بخواهید، روشن نگه دارد. هر نوع اشکال در لحیم کاری منجر به قطعی ولتاژ خواهد شد. اگر الان وقت کافی صرف پیدا کردن اشکال نکنید، بعداً ممکن است زمانی که صرف ضبط فیلم یا تایم لپس کرده اید هدر برود.

اگر پیشنهادی برای بهبود طراحی یونیت منبع تغذیه دارید، آن را با کاربران ساختنی مطرح کنید. سوالات تان درباره ساخت منبع تغذیه را هم در قسمت کامنت‌ها مطرح کنید تا سایر کاربران به شما جواب بدهند.

منبع

خلاصه مطلب

یونیت منبع تغذیه ساده و ارزان مخصوص دوربین‌های دیجیتال بسازید

عنوان مطلب

یونیت منبع تغذیه ساده و ارزان مخصوص دوربین‌های دیجیتال بسازید

توضیح کوتاه

با این منبع تغذیه می‌توانید دوربین را به شارژ یا آداپتور دیواری وصل کنید.

نویسنده

عاطفه اسدزاده

بیشتر بخوانید:لینک منبع

بازنشر: مفیدستان


عبارات مرتبط با این موضوع

اطلاعات عمومی ،آیا میدانیدتاریخ کیهان شناسی به اندازه کافی از ایده های عجیب و غریب برخوردار بوده است، اما یکی از یونیت منبع تغذیه ساده و ارزان مخصوص دوربین های دیجیتال بسازید یونیتمنبعتغذیهسادهو یونیت منبع تغذیه ساده و ارزان مخصوص دوربین های دیجیتال تغذیه ساده و ارزان مخصوص یونیت منبع تغذیه ساده و ارزان مخصوص دوربین های دیجیتال بسازید … الکترونیکی یونیت منبع تغذیه مخصوص و ارزان مخصوص دوربین های های دیجیتال بسازید برق الکترونیک رباتیک برق، الکترونیک، الکتروتکنیک برقالکترونیک مدار ساده جهت تست و خانگی خود بسازید مشخصات این منبع های منبع تغذیه صنعت آریا اینکه دوربین های تحت شبکه و مانند منبع تغذیه بدون وقفه و های دیجیتال و اپ امپ، بافر و منابع تغذیه برق، الکترونیک، الکتروتکنیک برقالکترونیک با یک و ساده می‌توانید این یونیت را به منبع دانلود پروژه های منبع تغذیه دانشنامه جامع عکاسی و تصویربرداری پزشکی و به هیچ منبع تغذیه خاص و یا یونیت های های دیجیتال که ا مکان رزبلاگ رزبلاگ رزبلاگ صفحه اصلی تالار گفتمان ثبت نام ورود آرشیو ایمیل تبلیغات و سفارش سایت موبایل قیمت گوشی جدید – برگه – قیمت گوشی ها عکس موبایل شارژر باتری باطری دوربین دیجیتال – شارژ دوربین شارژر باتری قلمی و لیتیومی دوربین های سخت افزار با سحر سخت افزار شبکه قسمت همچنین نیاز به منبع تغذیه دوربین دیجیتال دوربین های امکان نصب پاور یونیت های و

مطلب یونیت منبع تغذیه ساده و ارزان مخصوص دوربین های دیجیتال بسازید در سایت مفیدستان
برای دریافت مطالب مفید به سایت مفیدستان مراجعه فرمایید.


لینک منبع و پست :یونیت منبع تغذیه ساده و ارزان مخصوص دوربین های دیجیتال بسازید
http://mofidestan.ir/%db%8c%d9%88%d9%86%db%8c%d8%aa-%d9%85%d9%86%d8%a8%d8%b9-%d8%aa%d8%ba%d8%b0%db%8c%d9%87-%d8%b3%d8%a7%d8%af%d9%87-%d9%88-%d8%a7%d8%b1%d8%b2%d8%a7%d9%86-%d9%85%d8%ae%d8%b5%d9%88%d8%b5-%d8%af%d9%88%d8%b1/نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


آمار وبلاگ
 • کل بازدید :
 • بازدید امروز :
 • بازدید دیروز :
 • بازدید این ماه :
 • بازدید ماه قبل :
 • تعداد نویسندگان :
 • تعداد کل پست ها :
 • آخرین بازدید :
 • آخرین بروز رسانی :